Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
SEMJCC U/17's Fixture
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
13 Oct 19 8:00AM Lesmurdie Blue   def by   South Perth Black Ray Owen Reserve Official result
13 Oct 19 8:00AM Riverton/Rossmoyne   def   Willetton Riverton Reserve Official result
13 Oct 19 8:00AM Canning Vale   v   BYE Official result
13 Oct 19 8:00AM South Perth Gold   def by   Lesmurdie Gold Raphael Park (Raphael Park 1) Official result
13 Oct 19 8:00AM Serpentine/Jarrahdale Junior   def   Gosnells Gold Briggs Park Official result
Round 2
20 Oct 19 8:30AM, 27 Oct 19 8:30AM Willetton   def   Lesmurdie Blue Burrendah Park (Oval 3) Official result
20 Oct 19 8:30AM, 27 Oct 19 8:30AM South Perth Black   def   Canning Vale Raphael Park (Raphael Park 1) Official result
20 Oct 19 8:30AM, 27 Oct 19 8:30AM BYE v Riverton/Rossmoyne Official result
20 Oct 19 8:30AM, 27 Oct 19 8:30AM Lesmurdie Gold   def   Serpentine/Jarrahdale Junior Ray Owen Reserve Official result
20 Oct 19 8:30AM, 27 Oct 19 8:30AM Gosnells Gold   def   South Perth Gold Sutherlands Park (Ground B1) Official result
Round 3
3 Nov 19 8:00AM Lesmurdie Blue   def by   Lesmurdie Gold Ray Owen Reserve Official result
3 Nov 19 8:00AM BYE v South Perth Black Official result
3 Nov 19 8:00AM Willetton   def   Serpentine/Jarrahdale Junior Burrendah Park (Oval 3) Official result
3 Nov 19 8:00AM Gosnells Gold   def by   Riverton/Rossmoyne Sutherlands Park (Ground B1) Official result
3 Nov 19 8:00AM South Perth Gold   def   Canning Vale Raphael Park (Raphael Park 1) Official result
Round 4
10 Nov 19 8:00AM Riverton/Rossmoyne   def   Lesmurdie Blue Riverton Reserve Final result entered, no confirmation
10 Nov 19 8:00AM South Perth Black   def   Willetton Raphael Park (Raphael Park 1) Final result entered and confirmed
10 Nov 19 8:00AM Canning Vale   def   Gosnells Gold Canning Vale Primary School Final result entered, no confirmation
10 Nov 19 8:00AM Lesmurdie Gold   v   BYE  
10 Nov 19 8:00AM Serpentine/Jarrahdale Junior   def   South Perth Gold Briggs Park Final result entered, no confirmation
Round 5
17 Nov 19 8:30AM, 24 Nov 19 8:30AM Lesmurdie Blue   v   Serpentine/Jarrahdale Junior Ray Owen Reserve  
17 Nov 19 8:30AM, 24 Nov 19 8:30AM South Perth Black   v   South Perth Gold Raphael Park (Raphael Park 1)  
17 Nov 19 8:30AM, 24 Nov 19 8:30AM Willetton   v   Lesmurdie Gold Burrendah Park (Oval 3)  
17 Nov 19 8:30AM, 24 Nov 19 8:30AM Riverton/Rossmoyne   v   Canning Vale Riverton Reserve  
17 Nov 19 8:30AM, 24 Nov 19 8:30AM BYE v Gosnells Gold  
Round 6
1 Dec 19 8:30AM, 8 Dec 19 8:30AM Gosnells Gold   v   Lesmurdie Blue Sutherlands Park (Ground B1)  
1 Dec 19 8:30AM, 8 Dec 19 8:30AM South Perth Gold   v   South Perth Black Raphael Park (Raphael Park 1)  
1 Dec 19 8:30AM, 8 Dec 19 8:30AM Canning Vale   v   Willetton Canning Vale College  
1 Dec 19 8:30AM, 8 Dec 19 8:30AM Riverton/Rossmoyne   v   Serpentine/Jarrahdale Junior Ferndale Reserve North  
1 Dec 19 8:30AM, 8 Dec 19 8:30AM Lesmurdie Gold   v   BYE  
Round 7
15 Dec 19 8:00AM Lesmurdie Blue   v   Canning Vale Ray Owen Reserve  
15 Dec 19 8:00AM South Perth Black   v   Gosnells Gold Raphael Park (Raphael Park 1)  
15 Dec 19 8:00AM Willetton   v   South Perth Gold Burrendah Park (Oval 3)  
15 Dec 19 8:00AM Riverton/Rossmoyne   v   Lesmurdie Gold Riverton Reserve  
15 Dec 19 8:00AM BYE v Serpentine/Jarrahdale Junior  
Round 8
2 Feb 20 8:00AM South Perth Gold   v   Lesmurdie Blue Raphael Park (Raphael Park 1)  
2 Feb 20 8:00AM Riverton/Rossmoyne   v   South Perth Black Riverton Reserve  
2 Feb 20 8:00AM BYE v Willetton  
2 Feb 20 8:00AM Serpentine/Jarrahdale Junior   v   Canning Vale Briggs Park  
2 Feb 20 8:00AM Lesmurdie Gold   v   Gosnells Gold Ray Owen Reserve  
Round 9
9 Feb 20 8:30AM, 16 Feb 20 8:30AM Lesmurdie Blue   v   BYE  
9 Feb 20 8:30AM, 16 Feb 20 8:30AM South Perth Black   v   Serpentine/Jarrahdale Junior Raphael Park (Raphael Park 2)  
9 Feb 20 8:30AM, 16 Feb 20 8:30AM Gosnells Gold   v   Willetton Sutherlands Park (Ground B1)  
9 Feb 20 8:30AM, 16 Feb 20 8:30AM South Perth Gold   v   Riverton/Rossmoyne Raphael Park (Raphael Park 1)  
9 Feb 20 8:30AM, 16 Feb 20 8:30AM Canning Vale   v   Lesmurdie Gold Canning Vale College  
Round 10
23 Feb 20 8:00AM South Perth Black   v   Lesmurdie Blue Raphael Park (Raphael Park 1)  
23 Feb 20 8:00AM Willetton   v   Riverton/Rossmoyne Burrendah Park (Oval 3)  
23 Feb 20 8:00AM BYE v Canning Vale  
23 Feb 20 8:00AM Lesmurdie Gold   v   South Perth Gold Ray Owen Reserve  
23 Feb 20 8:00AM Gosnells Gold   v   Serpentine/Jarrahdale Junior Sutherlands Park (Ground B1)  
Round 11
8 Mar 20 8:30AM, 15 Mar 20 8:30AM Lesmurdie Blue   v   Willetton Ray Owen Reserve  
8 Mar 20 8:30AM, 15 Mar 20 8:30AM Canning Vale   v   Riverton/Rossmoyne Canning Vale College  
8 Mar 20 8:30AM, 15 Mar 20 8:30AM South Perth Black   v   BYE  
8 Mar 20 8:30AM, 15 Mar 20 8:30AM Lesmurdie Gold   v   Serpentine/Jarrahdale Junior Hartfield Park (Oval 3)  
8 Mar 20 8:30AM, 15 Mar 20 8:30AM South Perth Gold   v   Gosnells Gold Raphael Park (Raphael Park 1)  
SEMI FINALS
22 Mar 20 8:00AM TBD v TBD  
22 Mar 20 8:00AM TBD v TBD  
FINAL
29 Mar 20 8:00AM TBD v TBD  
FINAL
22 Mar 20 8:30AM, 29 Mar 20 8:30AM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 4 Nov 19 1:30PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.